HomeДЕНЕШНАПознатите личности реагираа на победата на Доналд Трамп

Познатите личности реагираа на победата на Доналд Трамп

635981997032283106-2082279982_trump-pic

Утрово светот се разбуди со веста дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп ја однел победата на претседателските избори во САД. Многу познати лица од светот на шоу-бизнисот ги споделија своите реакции на своите Твитер профили околу новиот претседател Доналд Трамп.

lejdi-gaga

pirs-morgan

sonda-rajms

adam-mekej

majkl-mur-f2

ser

arijana-grande

kejt-vols

rouz-mekgouan

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com