HomeРЕФЛЕКТОРФилмПозната холивудска актерка изврши самоубиство

Позната холивудска актерка изврши самоубиство

Американската актерка Лиза Лин Мастерс била пронајдена мртва во својата хотелска соба, за време на гостувањето во Перу. Лизи Лин Мастерс во собата во хотелот Нуево Мундо во Лима ја пронашле вработените – и тоа во плакарот. По увидот, полицијата соопштила дека актерката патела од депресија, а во собата биле пронајдени лекови – антидепресиви, дијазепами и две писма кои ја откривале нејзината состојба.

Инаку, Мастерс играла во сериите “Закон и Ред”, “Грдата Бети”, “Трачари”, а нејзините пријатели направиле страници на социјалните мрежи преку кои собираат помош за префрлање на нејзиното тело во САД.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com