Thursday, Apr 19, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПожар во Велес, запален полициски автомобил

Пожар во Велес, запален полициски автомобил

D9912F96BF28664F9494B5E6418991FA

Вчера попладне во Месноста Којник во Велес се запали полициски автомобил. Инцидентот се случил околу 17:30 часот, кога автомобилот марка “фолксваген поло” со велешки регистерски таблички, додека бил во движење се запалил, известуваат од МВР.

Причината за самозапалувањето на автомобилот е електричната инсталација, каде што огнот го зафатил предниот дел на автомобилот. За среќа нема повредени, а утврдувањето на материјаланата штета ќе се утврди дополнително.

Фото: Вест