Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаПожар во населбата Сењак во Штип

Пожар во населбата Сењак во Штип

Пожар избувнал пред неколку часа во населбата Сењак во Штип. Огнената стихија е во близина на спортската сала „Јордан Мијалков“ и се шири кон околните куќи, јавуваат слушатели на Канал 77 – пренесува Репортер.
stip1Екипи на Противпожарната единица веќе се на терен и се справуваат со пожарот. Сепак, оттаму одбија да дадат какви било информации. Од Противпожарната единица рекоа дека нема да дадат изјава.