HomeДЕНЕШНАПолитикаПовторно закажана седница за извештајите на обвинителите, се чека и на Катица Јанева

Повторно закажана седница за извештајите на обвинителите, се чека и на Катица Јанева

katica-janeva-sobranie

Претседателот на Комисијата за политички систем Влатко Ѓорчев закажа ново продолжение на надзорната расправа за вториот шестмесечен извештај на СЈО кое треба да се одржи денес, но прашање е дали специјалната јавна обвнителка Катица Јанева ќе се појави бидејќи им порача дека ќе дојде само на пленарната седница во Собранието.

Јанева во петокот демонстративно ја напушти седницата обвинивајќи ги пратениците за мобинг, откако дел од членовите и се обраќаа со лични навреди.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com