Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаПовторно топло, но со мало заоблачување

Повторно топло, но со мало заоблачување

Временските услови денеска ќе донеста исто така топло време, но со поголема облачност што ќе не освежи од силното сонце изминатите три дена. Утринските температури се нешто пониски со достигнување до 21 степен, а преку ден максимумот е поставен на 35 степени. Во одредени делови од државата можна е појава на невреме и краткотраен пороен дожд со грмежи. Во Скопје денес не очекува сончево и топло време со мала до умерна облачност, како и со умерен, а повремено засилен северозападен ветер.