HomeДЕНЕШНАСветПовторно пожар во центар за азиланти во Стокхолм

Повторно пожар во центар за азиланти во Стокхолм

Во центар за азиланти во Стокхолм избил пожар за кој полицијата се сомнева дека е подметнат. Ова е веќе втор пожар кој се случува во шведскиот град за помалку од една недела. Се верува дека и првиот пожар подметнат.

За среќа немало повредени лица ниту жртви, а за сега никој не бил уапсен, пренесуваат агенциите. Во двата случаи жителите на центарот биле успешно евакуирани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com