HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПочинал 50-годишен Охриѓанец при товарење на дрва

Починал 50-годишен Охриѓанец при товарење на дрва

policijalenta20146jpgl78o78o78

Вчера во железничката станица во Кичево во околу 13:30 часот при товарање огревни дрва во вагон од камион „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки паднал Д.Ј. (50) од Охрид. Со возило на Итната медицинска помош бил префрлен во Медицинскиот центар во Кичево, каде што била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршиле екипа од кичевската полиција и јавен обвините, по чија наредба врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com