HomeРЕФЛЕКТОРФилмПочина актерот Роберт Вон

Почина актерот Роберт Вон

Роберт Вон, најпознат по улогата таен агент Наполен Соло од остварувањето „The Man from UNCLE“, почина на 83-годишна возраст од леукемија, потврди неговиот менаџер Метју Саливен. Популарниот актер почина во Њујорк опкружен со своето семејство и најблиските пријатели. Вон последните неколку месеци посетувал терапија за леукемија, но во последните неколку денови неговата состојба се влошила.

„Беше одлична личност. Уживав во секој работен ден со него. Покрај во „The Man from UNCLE“, Роберт Вон беше познат уште по неколку значајни улоги меѓу кои и улогата во филмот „Coronation Street“. 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com