HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПопуларниот британски бенд „The XX“ објави нова нумера

Популарниот британски бенд „The XX“ објави нова нумера

Британскиот електро-поп бенд „The XX“ ја објави нумерата „Оn Hold“, во која се случа и дел од хитот „I Can’t Go For That (No Can Do)“ од 1981 година од музичкото дуо „Hall & Oates“. Песните кои ќе се најдат на третиот албум „I See You“ на составот „The XX“ се уште ги очекуваме да бидат објавени, а најавниот сингл пристигна токму денес.

„I See You“ означува нова ера за ова лондонско трио кое го сочинуваат Роми Медли Крофт, Оливер Сим и Џејми Смит. Албумот е снимен од 2014 до 2016 година во Њујорк, Тексас, Рејкјавик, Лос Анџелес и Лондон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com