HomeДЕНЕШНАРегионПоплави во Риека поради силни поројни дождови

Поплави во Риека поради силни поројни дождови

Дождот кој вчера непрекинато врнеше, во Риека предизвика бројни проблеми, а улиците се целосно поплавени.

Од голем број улични шахти избива вода, а на социјалните мрежи се појавија бројни видеа и фотографии кои тоа го илустрираа.

Поројните дождови предизвикаа големи проблеми во сообраќајот, а на некои места водата е до колена, пренесува Индекс

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com