HomeАНТИСТРЕСШтосноПогледнете во каков апартман ќе се преселат Џорџ и Амал Клуни

Погледнете во каков апартман ќе се преселат Џорџ и Амал Клуни

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга, адвокатката Амал Клуни не се фанови на Калифорнија и затоа решиле во Њујорк да имаат нова резиденца со купувањето на луксузен апартман во срцето на Менхетен кој вреди неколку милиони долари, а зградата се уште е во изградсба.

amal-kluni-dzordz-nov-stan-njujork-09

Американските таблоиди веќе успеаја да добијат слики за тоа како изгледа внатрешното уредување кое изгледа спектакуларно со три спални соби и четири бањи.

amal-kluni-dzordz-nov-stan-njujork-08

Новото живеалиште на парот Клуни ќе биде готово наредната година каде ќе биде и нивната постојана резиденција со оглед на тоа што е одалечено на само неколку блока од седиштето на Обединетите нации каде Амал работи како адвокат за човекови права.

amal-kluni-dzordz-nov-stan-njujork-07

Инаку ова може да се смета и за скромен избор со оглед на тоа што многу Холивудски парови купуваат огромни имоти вредни над 20 милиони долари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com