Monday, May 25, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРФилмПогледнете што не очекува во следната сезона на „Game of Thrones“ (ВИДЕО)

Погледнете што не очекува во следната сезона на „Game of Thrones“ (ВИДЕО)

Game of thrones 2

Но, климатските промени не се единственото нешто што го открива новиот тизер. Како и секогаш во оваа серија, така и на оваа снимка драмата е во деталите. На површина, видеото покажува снимки од Џон Сноу, Серсеј Ланистер и Денерис Таргариен како шетаат по ходници и како седат во своите различни соби на престолот – но ако погледнете внимателно, нивната облека кажува нешто повеќе за 7 сезона.

„НВО“ објави ново тизер видео за 7 сезона на „Game of thrones“, кое ни покажа една работа: Зимата е тука. Студено е во Вестерос, како што покажува здивот на Серсеј Ланистер, а работите ќе станат уште постудени.