HomeРЕФЛЕКТОРФилмПогледнете го трејлерот за филмот „Power Rangers“

Погледнете го трејлерот за филмот „Power Rangers“

61886644657f910864afc5458006844_v4_big

Пристигна тизер-трејлерот за филмот „Power Rangers“, наследник на една од најпопуларните детски серии на сите времиња. Дејството во овој римејк го следи животот на пет тинејџери кои добиваат специјални моќи откако дознаваат дека во нивниот град се заканува напад од страна на вонземјанци. Младите херои наскоро дознаваат дека се единствените кои можат да ја спасат планетата земја, a за тоа да им успее ќе мораат да излезат на крај со големите животни проблеми.

Главните улоги ги играат Дејкер Монтгомери, Ар Џеј Сајлер, Наоми Скот, Беки Џи, Луди Лин и Елизабет Бенкс. Режијата ја потпишува Дин Израелит, а продуцент на филмот е Хаим Сабан, творец на истоимената серија која на малите екрани се прикажиува уште од 1993 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com