HomeРЕФЛЕКТОРФилмПогледнете го официјалниот трејлер за „Trainspotting 2“

Погледнете го официјалниот трејлер за „Trainspotting 2“

После првите видео-снимки и фотографии од снимањето на продолжението на култниот класик од 1996 година, конечно пристигна и официјален трејлер. Сценариото во вториот дел е базирано врз основа на романот „Porno“ од 2002 година, продолжување на романот „Trainspotting“ на Ирвин Велш, според кој беше снимен првиот филм.

Филмот го следи животот на зависници од хероин од Единбург од доцните осумдесети години. „Trainspotting 2“ во светските кино сали би требало да се појави на 27 јануари 2017 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com