HomeФЕР ПЛЕЈФудбалПогледнете ја „бомбата“ на Грацијано Пеле! (ВИДЕО)

Погледнете ја „бомбата“ на Грацијано Пеле! (ВИДЕО)

Italy's Graziano Pelle celebrates after scoring his side’s second goal during the Euro 2016 round of 16 soccer match between Italy and Spain, at the Stade de France, in Saint-Denis, north of Paris, Monday, June 27, 2016. (AP Photo/Martin Meissner)

Фудбалерот на Шандонг Луненг, Грацијано Пеле, постигна феноменален погодок во Кина во натпреварот против Чонгкинг Лифан. Обратете внимание на оваа мајсторија. На крајот, натпреварот заврши со резултат на 1:1.

Во прилог погледнете го погодок на италијанскиот репрезентативец и поранешен член на англискиот Саутемптон Гарацијано Пеле:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com