Saturday, Apr 21, 2018
HomeАНТИСТРЕСЖуркиПодгответе се за Bitola Foam Festival 2015

Подгответе се за Bitola Foam Festival 2015

Ако сте расположени за добра еднодневна журка надвор од главниот град и ако сте обожаватели на пената, добро припремете се – Bitola Foam Festival е настан што не смеете да го пропуштите.

Базенот Довлеџик на 7. август ќе биде епицентарот на настанот кој воедно е дел од БитФест 2015, проследен со добра електронска музика, UV ефекти, ладни пијалоци и се што е потребно за разубавување на атмосферата.

Во главната улога се наоѓаат Ricardo Hernandez и DJ Face. Картите се пуштени во претпродажба во Brother’s Tobacco на Широк Сокак и Sky Caffe по симболична цена од само 100 денари. Се гледаме!