Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПочина портпаролот на ДОМ Тони Ристов

Почина портпаролот на ДОМ Тони Ристов

Toni_Ristov_-_Pres_konferencija_Rudnik_Ilovica_1

Почина Тони Ристов, долгогодишен портпарол на ДОМ, соопштија денеска од партијата на зелените.

– Го изгубивме Тони, кој беше долгогодишен портпарол на ДОМ и лицето на македонските зелени. Со него изгубивме топол и искрен човек, но и страсен екологист и борец за правда, се истакнува во соопштението.

Од ДОМ информираат дека посмртните останки ќе бидат изложени утре од 10 до 11 часот во капелата во Ѓорче Петров.