HomeДЕНЕШНАПолитикаПо сопатничката и возачот на Диме Спасов призна дека лажел

По сопатничката и возачот на Диме Спасов призна дека лажел

По интервјуто на Спасов на Тв Нова, почнаа да се менуваат исказите во полиција. По сопатничката, која три пати ја смени изјавата, и возачот на Диме Спасов кој се пријави дека управувал со службеното воило на министерството за труд и социјална политика, односно агенцијата за медиуми и со кое во петокот беа направени две сообраќајни несреќи, дал нова изјава во која тврди дека не го управувал возилото.

Инаку, смената на изјавата на возачот, доаѓа и по пресконференцијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во која тој изјави дека нема да има кривична пријава за лицето бидејќи не било направено кривично дело, туку само прекршочно.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com