HomeДЕНЕШНАРепубликаПо Гуштеров и Чифлиганец си доби фреска

По Гуштеров и Чифлиганец си доби фреска

Сопственик на градежната компанија „Адора инженеринг“ Ванчо Чифлиганец, кој е ктитор на црквата св. Јован Крстител се овековечи себеси и семејството со фрески во внатрешноста од црковниот храм. Црквата св.Јован Крстител е лоцирана на пред мостот Близнаци кој ги поврзува населбите Аеродром и Ново Лисиче.
crkva-aerodrom
Фотографија од внатрешноста на црквата на која се гледаат фреските со ликовите на семејството Чифлиганец се повод за голем број коментари на Фејсбук. Сепак, фреските на Гуштеров во родниот Радовиш, предизвикаа полоши реакции во јавноста, бидејќи тој и неговото семејство се насликани како светци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com