Sunday, Jun 17, 2018
HomeUncategorizedПо 23 години – Rolling stones со нов албум

По 23 години – Rolling stones со нов албум

Рок диносаурусите Ролинг Стоунс само што ја завршија турнејата во САД, “Zip Code”, нивниот прв гитарист Кит Ричардс (71) и натаму продолжува да работи.

Кит поканил неколку гости во студиото во Њујорк да го преслушаат неговиот трет соло албум, “Crosseyed heart”, прв по 23 години, кој ќе биде објавен на 18 септември. Кит Ричардс со стариот пријател Стив Џордан (тапанар) ги напишале песните и го продуцираше албумот. Во студиото им помогнале гитаристот Веди Вочелов и Бернард Фолер, долгогодишен пратенички вокал на “Стоунси”.