HomeДЕНЕШНАРепубликаПо 12-ти пат: Денови на медот во Скопје

По 12-ти пат: Денови на медот во Скопје

med

Од утре до недела во Скопје ќе се одржат Деновите на македонскиот мед што ги организира пчеларското здружение „Матица“.

На штандови поставени на улицата „Македонија“ ќе бидат изложени пчелни производи од пчелари од цела Македонија, а посетителите ќе можат да дегустираат мед и да се информираат за матичниот млеч, поленот и прополисот како здрава храна.

Повеќе информации за годинашниот фестивал на медот ќе бидат презентирани денеска на прес-конференција во Стопанската комора на Македонија.

Фестивалот на медот се одржува 12-та година по ред.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com