Thursday, May 28, 2020
HomeДЕНЕШНАРепубликаПлоштадот преполн, хероите на Вардар ќе бидат достојно поздравени

Плоштадот преполн, хероите на Вардар ќе бидат достојно поздравени

vardar docek (4)

Прекрасна атмосфера на плоштадот Македонија. Илјадници граѓани се собраа за да ги поздрават новите херои на нацијата, ракометарите на Вардар кои се нови владетели на Европа.

vardar docek (2)

vardar docek (1)

vardar docek (3)