Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПлакар паднал врз бебенце во Радишани

Плакар паднал врз бебенце во Радишани

Едногодишно дете сериозно било повредено откако врз него паднал еднкрилен плакар. Несреќата се случила вчера околу 11,00 часот во Скопје на улицата Радишанска стои во информацијата од МВР. Детето се здобило со фрактура на черепот и внатрешно крварење и било итно пренесено во Ургентен центар – КАРИЛ и задржано на лекување.