HomeДЕНЕШНАСветПипа Мидлтон го победи хакерот на суд!

Пипа Мидлтон го победи хакерот на суд!

Високиот суд во Англија и Велс пресуди во корист на помладата сестра на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон, на која неименуван хакер и украде 3.000 приватни фотографии од „ајклауд“. Судот ја забрани публикацијата на фотографии кои хакерот се обидел да им ги продаде на таблоидите.

Не е познато за какви фотографии станува збор, но британските медиуми шпекулираат дека се во прашање слики од војвотката Кејт и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, како и нивните деца принцот Џорџ и принцезата Шарлота. Ниту 33-годишната Пипа ниту нејзиниот сопруг не присуствувале на судењето.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com