Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПешак загина на патот Кичево-Гостивар

Пешак загина на патот Кичево-Гостивар

Шеесет годишен жител на кичевското село Трапчин Дол  го загуби животот откако во него удрил автомобил.

Несреќата се случила синоќа еден час по полноќ на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај Трапчин Дол кога А.С. (64) од кичевско Букојчани со автомобил  „Опел Астра“ удрил во пешакот Шукри А. (60).

Лицето поради сериозните повреди со кои се здобило починало на лице место.

Полицијата на местото на настанот извршила увид.