Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПешак прегазен на патот Тетово-Јажинце

Пешак прегазен на патот Тетово-Јажинце

Вчера попладне на регионалниот пат Тетово-Јажинце се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби Б.Б (52) од Тетово кој бил удрен со автомобил „ауди 80“ од страна на 54 годишниот Љ.А со потекло од село Лешок. Медицинската екипа не можела да направи ништо бидејќи е констатирана смрт на самото место од силниот удар, а од СВР Тетово не сооштија повеќе детали за околностите во кои настанала несреќата.