HomeРЕФЛЕКТОРМузикаПејачката Пинк соопшти дека чека второ дете!

Пејачката Пинк соопшти дека чека второ дете!

Популарната пејачка Пинк соопшто дека е бремена со своето второ дете. Таа ја соопшти радосната вест, објавувајќи во својот профил на Твитер слика на веќе прилично напредна бременост и текст „Изненадување!“.

Ѕвездата е заедно со сопругот Кери Харт веќе 15 години. Двајцата се запознале во 2001 година за време на негова трка по мотокрос и во 2006 година склучуваат брак. Две години подоцна се разделуваат, но во 2010-та се собираат повторно, по што се раѓа и првото дете – ќерка им Вилоу.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com