HomeДЕНЕШНАСветПарис Хилтон и изрази целосна поддршка на Иванка Трамп

Парис Хилтон и изрази целосна поддршка на Иванка Трамп

ivanka-trump-holding

Иванка Трамп доби целосна поддршка од Хилари Клинтон иако таа беше критикувана од страна на дипломатите кои беа бесни поради тоа што Иванка присуствуваше на средбата меѓу јапонскиот премиер Шинзо Абе и Доналд Трамп без да има некоја официјална функција. Парис Хилтон имаше само позитивни зборови за Иванка Трамп, истакнувајќи дека таа е силна жена и дека е повеќе од подготвена за новиот предизвик во нејзиниот живот.

Хилари Клинтон и покрај бурното минато започна да води успешни бизниси во светот на модата и забавната индустрија, додека Иванка Трамп и покрај богатството со кое располага никогаш не е била вклучувана во скандали и од секогаш на јавноста и е оставала впечаток на пристојна жена.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com