HomeДЕНЕШНАСветПаника во Хјустон: Пукање во трговски центар, сомнително возило

Паника во Хјустон: Пукање во трговски центар, сомнително возило

1967557295565065b9c4d44461317461_v4_big

Во американскиот град Хјустон неколку луѓе биле пукани во шопинг центар во југоисточниот дел од градот, а напаѓачот кој бил опишан како јужноафриканец со револвер бил совладан. Хјустонската полиција на Твитер потврди дека го пукала напаѓачот. „Неколку лица во кои пукаше осомничениот се префрлени во локалните болници, не е познат точниот број на повредени, како ни тежината на повредата“, напиша полицијата на Твитер.

Како што претходно пренесе телевизиската станица „ABC 13“, хјустонската полиција испратила екипа за демонтирање на бомба откако било пронајдено сомнително возило близу до местото каде се одвило пукањето. Полицијата ги предупредила граѓаните да го избегнат тоа подрачје каде бил стопиран и сообраќајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com