HomeДЕНЕШНАПаднаа температурите, не очекува студен ден

Паднаа температурите, не очекува студен ден

Денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има услови за појава на ниска облачност и слаба магла. Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје слично време, претпладне со ниска облачност, а преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до осум степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com