HomeРЕФЛЕКТОРФилмОвој музичар го посакува Ди Каприо во своите филмови!

Овој музичар го посакува Ди Каприо во своите филмови!

Продуцентската куќа на Леонардо Ди Каприо подготвува неколку филмовиво кои би можеле да се најдат повеќе улоги за поранешниот член на групата „One Direction“, Хари Стајлс. Оскаровецот покажа приличен интерес за работата на младиот пејач и планира да му даде шанса да се истакне и во светто на филмската индустрија.

dikaprio-i-stajls-f1

Неименуван извор за магазинот „Sun“ изјави дека продукциската куќа на Леонардо Ди Каприо подготвува неколку филмови во кои Стајлс би можел одлично да се снајде. Хари Стајлс има скромно искуство во снимањето на филмови, а неговотор актерско деби во остварувањето на Кристофер Нолан „Dunkirk“ пристигнува дури во 2017 година.

„Леонардо го повика Хари Стајлс на продолжен викенд кога нивните распореди тоа ќе им го дозволат за да разговараат за работа и жени. И Бредли Купер најверојатно ќе биде дел од проектите на Ди Каприо“, открива изворот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com