HomeДЕНЕШНАПолитикаЈовановски: Јас не повикувам на војна, но стравувам за Македонија

Јовановски: Јас не повикувам на војна, но стравувам за Македонија

Актерот Владо Јовановски кој деновиве е под лупа на јавноста за жестокиот статус кој го објави на својот Фејсбук профил дека „Црпнатиот од Муртино прифатил се од албанската платформа и дека ќе има војна“, сега објаснува дека тој не повикува на такво нешто туку стравува за Македонија од други кои и се заканувале.

– Сите слушнавме како на Топ Ченел, Заев вели дека СДСМ ги прифатил сите услови од албанската платформа. Јас само изразувам загриженост дека ситуацијата до која сме доведени е дека други повикуваат на војна, рече Јовановски во гостувањето на „Отворено“ на ТВ24 каде се водеше жестока дебата со актерите Петар Арсовски и Милан Бабиќ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com