HomeРЕФЛЕКТОРФилмОва е најплатениот холивудски режисер

Ова е најплатениот холивудски режисер

Кристофер Нолан ја започна својата режисерска кариера со нискобуџетни филмови „Following“ и „Memento“, за со текот на времето да започне да работи на поголеми проекти и денес дојде до титулата најдоброплатен режисер во најсилната филмска индустрија во светот. Хитовите како „Dark Knight“ Бетмен трилогијата, „Inception“ и „Interstellar“ го довеа до тоа сите да посакуваат да соработуваат со овој исклучителен филмски режисер.

Она на што моментално Кристофер Нолан работи е военото остварување „Dunkirk“, со одлична екипа на актери како што се Том Харди, Марк Рајланс, Фион Вајтхед, и Кенет Бран.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com