Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаОсвежување со дожд и пониски температури

Освежување со дожд и пониски температури

Денес исто така не очекува уште еден дождлив ден со пониски температури чиј максимум на територија на целата република ќе достигне до 22 степени, а во Скопје до 20 степени, што значи прилично свежо. Во текот на целиот ден ќе биде облачно со почести врнежи на дожд, како и повремени грмотевици, па затоа не заборавајте да си понесете чадор ако излегувате.