Wednesday, Feb 26, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаОсум рекорди на Џастин Бибер во новото издание на Гинисовата книга

Осум рекорди на Џастин Бибер во новото издание на Гинисовата книга

Biber-f2

Џастин Бибер се најде во најновот издание на Гинисовата книга на рекорди, рушејќи дури осум рекорди блгадорение на успехот на „Спотифај“ и доминација на музичките листи. Бибиер во Гинисовата книга на рекорди за 2017 година успеа да се запише бидејќи нумерата „What Do You Mean“ ма музичката платформа „Спотифај“ за една недела беше стримувана дури 30.723.708 пати, а албумот на Џастин „Purpose“ за само една недела беше преслушан 205 милион пати.

Исто така е првиот кој истовремено ги заземал првите три места на британската листа синглови (Love Yourself, Sorry и What Do You Mean?). Покрај тоа, Џастин истовремено имал и најмногу нумери на листата на Билборд „Хот 100, 13“ песни, најмногу следбеници на Твитер, најмногу претплатници на Youtube меѓу мажите, како и најмногу прегледи на својот канал на Youtube.