Thursday, Mar 22, 2018
HomeАНТИСТРЕСЕкимОслободете се од вишокот килограми со само две состојки

Ослободете се од вишокот килограми со само две состојки

Со оглед на тоа дека е лето, сигурно сакате да изгледате убаво и килограмите да не ви создаваат чувство на несигурност. Ви предлагаме еден напиток со кој можете да се осободите од масните наслаги

Потребни ви се само две состојки кои сигурно ги имате во фрижидер:лимон и целер

Состојки:

400g целер

1kg лук

celer

Изрендајте 400 грама од коренот од целер и додадете го во 2 литри вода. Изрендајте и малку лимонова кора

Смесата варете ја 20 минути, а потоа оставете ја да се лади 5 до 6 часа

Исцедете 1kg лимони и додадете ги во водата со изренданиот целер

Процедете го и чувајте го во стаклено шише

Конзумација: Овој напиток пијте го 3 пати дневно пред оброк. Пијте околу 1dl. Доколку има потреба напитокот разблажете го вода. Задолжително чувајте го во фрижидер.