Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаОслободен полицаецот осомничен за помагање на кумановските терористи

Ослободен полицаецот осомничен за помагање на кумановските терористи

Африм Сулејмани, полицаец од Куманово е ослободен по налог на обвнителството бидејќи против него немо доволно докази кои ќе го потврдат сомнежот дека работел на логистичка подршка на терористичката група која се судри со македонските безбедносни сили во „Диво насеље“ во Куманово на 9 и 10 мај.