Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаОрландо Блум ги посети мигрантите во Гевгелија

Орландо Блум ги посети мигрантите во Гевгелија

Познатиот Орландо Блум во посета на мигрантите во прифатниот камп во Гевгелија. Англискиот славен актер утрово пристигна во центарот како дел од мисијата на Уницеф.

 AFP PHOTO / ARMEND NIMANI

AFP PHOTO / ARMEND NIMANI

Тој им посвети внимание на дел од мигрантите и се интересираше за нивниот пат, за проблемите во нивните татковини, како и за голготата која ја преживуваат во обид да стигнат до земјите од западна Европа. „Асошиејтид прес“ ги пренесе фотографиите.

AFP PHOTO / ARMEND NIMANI

AFP PHOTO / ARMEND NIMANI