HomeДЕНЕШНАСветОпра има надеж по Трамп, фановите и се бесни

Опра има надеж по Трамп, фановите и се бесни

Највлијателната афроамериканска водителка Опра Винфри на социјалните мрежи изрази дека има надеж откако Доналд Трамп како нов избран претседател се сретна со актуелниот Барак Обама. Таа посочи дека е задоволна што конзервативен и агресивен политичар како Трамп изразил почит кон Обама и верува дека земјата може да оди напред, па затоа на сите им порача да земат длабок здив.

Сепак, голем дел од нејзините фанови не издржаа и веднаш ја нападнаа за наводната поддршка за Трамп иако добар дел од нив погрешно ги протолкуваа пораките.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com