HomeДЕНЕШНАПолитикаОПЕР не пие Кока Кола: Ќе му „откаже љубов“ на Груевски ако Амди Бајрам се најде на листата

ОПЕР не пие Кока Кола: Ќе му „откаже љубов“ на Груевски ако Амди Бајрам се најде на листата

Обединетата партија за целосна еманципација на Ромите (ОПЕР) нема да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ доколку на било која листа за следните парламентарни избори закажани за 11 декември се најде Амди Бајрам.

Денеска во Скопје била одржана средба меѓу претседателот на ОПЕР, Неждет Мустафа и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев, на која Мустафа истакнал дека тие нема да се согласат да коалицираат со партијата на власт ако таа го стави на некои од изборните листи Амди Бајрам – информираат од ОПЕР. „Таков човек е навреда за Ромите и ние не сакаме да бидеме во иста коалиција со него“, велат од ОПЕР.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com