HomeРЕФЛЕКТОРМузика„One Republic“ и Питер Габриел!

„One Republic“ и Питер Габриел!

Во уште една необична соработка, бендот „One Republic“ ги здружи силите со Питер Габриел и објави сингл посветен на вештачката интелигенција. Пред нас е стилски потполно различна песна од претходните нумери „Kids“ и „Future looks good“, но нема место за паника и понатаму за класична поп химна на каква обожавателите на „One Republic“ се навикнати. Дополнителна магија на песната „A.L“ и дава гласот на англиската и светската музичка ѕвезда Питер Габриел.

Рајан Тедер, фронтменот на групата откри дека покрај Питер Габриел, на нивниот најнов албум со нив работеле и други големи музички ѕвезди како Бијонсе, Адел и Стиви Вондер.

piter-gebrijel-f1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com