Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОграбил обложувалница со пиштол во рака

Ограбил обложувалница со пиштол во рака

policija-2

Вчера вечерта после 23 часоц во Штип на улицата Сремски Фронт, во спортска обложувалница, непознат сторител – маж со пиштол се заканил на вработениот и од обложувалнивата земал околу 80.000 денари.

Од МВР соопштија дека се превземаат мерки за пронаоѓање и апсење на сторителот.