HomeДЕНЕШНАРепубликаОдрон на карпи го попречи сообраќајот кај Бигорски манастир

Одрон на карпи го попречи сообраќајот кај Бигорски манастир

Вчера дошло до одрон на карпи на патниот правец Маврови Анови-Дебар, поточно кај манастирот Свети Јован Бигорски со што сообраќајот е прилично отежнат и има пренасочување на бензиската пумпа која се наоѓа во близина. Се додека патот целосно не биде расчистен се препорачува внимателно возење.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com