HomeАНТИСТРЕСШтосноОдгледувал марихуана на гробишта

Одгледувал марихуана на гробишта

16b9296c7796b8e2c5b34e74fc6e21d6

Американецот Адам Мехони е обвинет дека одгледувал повече од 40 садници со марихуана на гробишта во американската сојузна држава Вермонт. Како што пренесуваат тамошните медиуми, Адам Мехони се изјасни дека не е виновен за кривичното дело одгледување на марихуана.

ratlend-f1

Надлежните открија пет локација на кои се наоѓаат засади со марихуана. Заменик шефот на локалната полиција Џесика Рајан Лебланк вели дека прв пат го видела Мехони во шума блиску до гробиштата и дека тој побегнал кога таа му рекла да застане, но подоцна бил пронајден.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com