Monday, Mar 23, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиОдбојкарите и натаму главна причина за национална гордост

Одбојкарите и натаму главна причина за национална гордост

odbojkari

Одбојкарската репрезентација на Македонија продолжува со одлични настапи на европска сцена и овој пат ја забележа втората победа на турнирот во Бугарија против Данска со 3:2 во сетови во многу возбудлив натпревар со многу пресврти. Македонија за освојување на турнирот ќе треба да ја совлада домашната селекција на Бугарија но и без тоа е во одлична позиција бидејќи следи и турнир кај нас во Скопје каде со уште две победи ќе се пласираат на фајнл-фор во Европската лига.