HomeДЕНЕШНАПолитикаОдбиено барањето на СЈО за иземање на судијката Петровска

Одбиено барањето на СЈО за иземање на судијката Петровска

krivicensud1-

Кривичниот суд го одби барањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за иземање на судијката Лидија Петровска која сметаат дека ќе биде пристрасна во предметот кој се води против припадници на Управата за безбедност и контраразунавање за уништување на класифицирани документи поврзани со прислушкувањето.

„Претседателот на Основниот суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое се одбива барањето поради тоа што не се основани причините за изземање на судијката, кои СЈО ги навело во своето барање“, стои во соопштението од Кривичниот суд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com