Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОд стан украден златен накит во вредност од 90.000 денари

Од стан украден златен накит во вредност од 90.000 денари

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, вчера на улицата „Васил Ѓоргов“ во Скопје, непознат сторител со употреба да погоден алат насилно ја отворил влезната врата од станот во сопственост на В.Т. (57) при што одзел златен накит. Крадецот се стекнал со противправна имотна корист од 90.000 денари.

Полицијата превзема мерки за целосно расчистување на случајот.