HomeДЕНЕШНАСветОд Средоземното море извлечени 148 мртви тела

Од Средоземното море извлечени 148 мртви тела

Од Средоземното море биле извлечени 148 мртви тела, три дена откако се превртел брод со мигранти кај брегот на Египет, пренесе државната Египетска агенција „Мена“. Повикувајќи се на официјалните извори, агенцијата пренесе дека истрагата по изчезнатите лица се уште е во тек.

Бродот се превртел во средата 12 километри од градот Розете, во северен Египет. Агенцијата „Мена“ од порано пренесе дека бродот превезувал околу 600 лица и дека од нив 150, во најголем дел Египјани, ја преживеале несреќата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com