Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаОд Скопје ќе се лета кон три нови европски дестинации

Од Скопје ќе се лета кон три нови европски дестинации

aerodrom patnici

Нискобуџетна авиокомпанија Визер оваа година ќе додаде три нови директни летови кон атрактивни европски дестинации како Берлин, Братислава и Копенхаген. Евтиниот авиопревозник е еден од најстабилните на македонскиот пазар со понуда на повеќе директни летови кон европските метрополи и во целост ги користи државните субвенции.